czwartek, 4 lipca 2013

Znaj.pl


Znaj.pl to zupełnie inny, w pełni darmowy geolokalizacyjny portal społecznościowy. Dzięki niemu spotkamy online nie tylko naszych aktualnych znajomych, ale także ludzi z naszej przeszłości, a dzięki sprecyzowanemu mechanizmowi lokalizacji, także tych, których poznamy w przyszłości.Ostatnio szczyty popularności zdobywają serwisy, które pozwalają na meldowanie się w miejscach, w których aktualnie się znajdujemy. Ułatwiają one kontakty z osobami, będącymi w danej lokalizacji o tej samej porze czy sprawdzenia, kto był tu wcześniej. Głośno jest także o stronach na portalu Facebook z serii spotted, przez które użytkownicy poszukują nieznajomych, do których ich serce zabiło mocniej. O wiele skuteczniej i łatwiej jest jednak skorzystać ze Znaj.pl

Główną cechą odróżniającą Znaj.pl spośród konkurencji jest opcja meldowania się w danym miejscu nie tylko w teraźniejszości, ale też w przyszłości i przeszłości. Daje to możliwość z jednej strony sprawdzenia, kogo możemy spotkać w danej lokalizacji o określonej porze. Z drugiej strony możemy także przenieść się w przeszłość – odświeżyć kontakty osobami ze wspólnej imprezy czy kolonii.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, portal jest całkowicie przystosowany do wszystkich urządzeń mobilnych. Podczas meldowania można informować swoich znajomych gdzie się jest, co się robi, a nawet dodawać bezpośrednio zdjęcia ze swojego telefonu bądź tabletu. Dzięki Znaj.pl pozyskamy informacje związane z miejscem, w którym się meldujemy lub z osobami przebywającymi w okolicy.

Dla autorów ważne są kwestie prywatności i personalizowania lokalizacji. Każdy użytkownik może zadecydować na ile on i jego  lokalizacje będą widoczne dla innych. Takie rozwiązanie umożliwia zalogowanym osobom gromadzenie się w mniejszych, prywatnych grupach.
„Znaj.pl wykracza poza standardowe mechanizmy oznaczania się w różnych miejscach. Nasz portal daje możliwość odnalezienia dawnych znajomych i poznania przyszłych – mówi Adam Kogut pomysłodawca serwisu. Ale także może być wykorzystany w innych, niż towarzyskie celach np. jako hub społeczności nowego bloku mieszkalnego. Myślę, że może być przydatny dla różnego typu mniejszych i większych społeczności w których użytkownicy chcą wymieniać się informacjami na tematy im bliskie, jak np. bezpieczeństwo w okolicy, wydarzenia i ważne wiadomości poparte zdjęciami.

Swoje miejsce na portalu znajdą także entuzjaści spotted oraz chcący odszukać osoby zauważane np. w klubie – dzięki oznaczaniu się w lokalizacjach możemy spotkać ludzi, którzy byli w tym samym miejscu w podobnym okresie czasowym. Znaj.pl oferuje również podstawowe funkcje portali społecznościowych, jak galeria, tworzenie sieci kontaktów czy tworzenie osobistych profili.Jedną z pierwszych osób, które zaangażowały się w korzystanie ze Znaj.pl jest Kacper Korzeniewski – autor bloga Artique.pl: Wydaje mi się, że Znaj.pl może poważnie namieszać na polskiej (nomen omen) mapie wszelkiej maści portali społecznościowych. Chętnie razem z moją narzeczoną Ekateriną (http://ekaterinakozlova.com/) przyjrzymy się bliżej i przetestujemy wszelkie możliwości serwisu. Liczymy na dobrą zabawę.
Zapraszamy do zapoznania się z animacją pokazująca mechanizm serwisu
http://www.youtube.com/watch?v=W5y2K7dfoCs

Znaj.pl to unikalny portal, który powstał w 2013 roku. Jego założycielami jest firma Remean Sp. z o.
Założycielem i pomysłodawcą Znaj.pl jest Adam Kogut, który zajmuje się także zajmuje się rozwojem operacyjnym i funkcjonalnym serwisu. Pasjonat nowych technologii. Wcześniej związany z branżą farmaceutyczną pracując przez ponad 10 lat nad innowacyjnymi metodami leczenia pacjentów.
Za strategię marketingową i rozwój serwisu odpowiada Michał Dziurkowski. Od 7 lat związany z branżą marketingową, a ostatnimi czasy z reklamą i wizerunkiem online. Doświadczenie zdobywał na polskim i europejskim rynku zarządzając projektami dla takich klientów jak: Michelin, Continental, BetClick, Canon, Allianz.
Kwestie rozwoju programistycznego i administracja serwisem to domena Artura Maciąga. Od 6 lat z zamiłowaniem tworzy aplikacje webowe. Miłośnik systemów operacyjnych Linux.

Więcej informacji na:

http://talkilla.com/rdr/T4B7


2 komentarze:

KAŻDA OPINIA JEST DLA MNIE WAŻNA ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...